Regiónom na bicykli
Bajkom k tajchom – Belianska oblasť
Bajkom k tajchom – Belianska oblasť

Bajkom k tajchom – Belianska oblasť

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť penzión Antošíkov majer s cieľom zajazdiť si na bicykli, ste na správnej adrese. Systém trás pre horské bicykle Bajkom k tajchom zasahuje aj do okolia nášho malého penziónu. A nielen to, trasa „Spojka Gastorné“ vedie priamo okolo penziónu! Vyštartujte na svoju jazdu krátkym zjazdom po prístupovej ceste a 150 metrov sa pri kríži napojíte priamo na žlto značenú cyklotrasu. Ďalej už je len na Vás, či sa pustíte dolu kopcom a pri Halčianskom tajchu sa napojíte na zeleno značený Beliansky okruh, alebo od kríža šliapnete po kamenistej ceste do pedálov a dostanete sa na križovatku Salaš, kde sa križuje žltá spojka opäť so zeleným Belianskym okruhom ako aj s modrým okruhom Masaryk.

Celková dĺžka značených trás v Belianskej oblasti v rámci projektu Bajkom k tajchom je 38,9 km a značené sú 4 dômyselne prepojené trasy, tvoriace kombinovateľný systém:

Beliansky okruh (zelené značenie | dĺžka 16,6 km | stúpanie 379 m)
Beliansky okruh je obojsmerne zjazdný. Je najdlhšou cyklotrasou v oblasti Banskej Belej. Začína pri závode Dinas Banská Belá, vedie popri Halčianskom tajchu do osady Halča, pokračuje na Šindlovú a Salaš. Ďalej vedie cez orientačné miesta Pod Bielou skalou, Pod Úkladiská, Lanzpoch. Prechádza cez križovatku pod Viaduktom a po trase starej železnice, ktorou premávala „Štiavnická Anča“, pokračuje až do srdca obce Banská Belá, kde končí. Od penziónu sa pripojíte žltou spojko Gastorné buď pri Halčianskom tajchu alebo na križovatke Salaš.

Okruh Masaryk (modré značenie | dĺžka 15,3 km | stúpanie 487 m)
Okruh je obojsmerne zjazdný. Od penziónu začnite výšľapom žlto značenou spojkou Gastorné a na križovatke Salaš sa pripojte na okruh. Orientačné miesta okruhu sú Kozelník, Hrádok, križovatka pod Bielou skalou, Salaš, pod Úkladiská, Lanzpoch, pod Viaduktom až ku prameňu Masaryk, kde sa môžu cyklisti osviežiť pramenitou horskou vodou.

Spojka Gastorné (žlté značenie | dĺžka 5,5 km | stúpanie 345 m – smerom od Halčianskeho tajchu na križovatku Salaš)
Spojka začína na križovatke za Halčianskym tajchom, odkiaľ vedie popri našom penzióne cez Gastorné, Kytlu, Dubinku až na Salaš. Nakoľko sa jedná o nenáročnú trať, je vhodná i pre rodiny s deťmi.

Spojka Kolárička (žlté značenie | dĺžka 1,6 km | stúpanie 52 m)
Spojka Kolárička je najkratšou trasou v okolí obce Banská Belá, jej dĺžka je len 1,6 km. Spája dve orientačné miesta – Lanzpoch a Koláričku. Hoci je cyklotrasa krátka, ponúka krásne výhľady na Banskú Belú, štiavnickú kalváriu ale aj veľkú časť Štiavnických vrchov. Na spojku sa dostanete odbočením zo zelenej i z modrej cyklotrasy pri orientačnom mieste Lanzpoch.

Ďalšie informácie, ako napríklad online mapu či aktuálnu zjazdnosť cyklotrás nájdete na adrese: http://www.bajkomktajchom.sk/

Príďte si ku nám oddýchuť - Tešíme sa na Vás

Doprajte si zaslúžený oddych v tichom prostredí panenskej prírody Štiavnických vrchov. Zhlboka a dosýtosti sa nadýchajte čerstvého vzduchu. Načúvajte prírode ako na Vás šepká a prehovára tisícom hlasov.

REZERVOVAŤ IHNEĎ